INESS na okrúhlom stole zdravotníctva

Martin Vlachynský sa ako zástupca INESS zúčastnil Okrúhleho stola zdravotníctva, ktorý organizoval denník Hospodárske noviny. Uskutočnil sa 5. februára 2019 v Bratislave v Aucafe.

INESS na okrúhlom stole zdravotníctva

Okruhmi diskusie bolo najmä:

  • Ako sa tvorí rozpočet
  • Sú platby štátu za poistencov dostatočné?
  • Mali by sa súčasne znížiť zdravotné odvody pracujúcich?
  • Do akej miery majú participovať pacienti priamymi platbami?
  • Programové rozpočtovanie

Okrúhleho stola sa zúčastnili aj Martin Smatana, riaditeľ Inštitútu zdravotnej politiky, Miriama Letovanec Svetkovska, riaditeľka Implementačnej jednotky Úradu vlády, Martin Vlachynský, analytik INNES, Martin Barto,  člen zdravotníckeho tímu SaS, Viktor Novysedlák, výkonný riaditeľ Kancelárie Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, Martin Kultan, generálny riaditeľ Poisťovne Dôvera, Jozef Mathia, analytik pre zdravotníctvo Penta Investments, Štefan Zelník, predseda výboru NR SR pre zdravotníctvo. Moderátorom bol Tomáš Szalay.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards