Starším ľuďom sa druhý pilier neoplatil (Hospodárske noviny)

Podľa Radovana Ďuranu z INESS porovnať piliere nie je možné, zvyšovanie dôchodkov v prvom pilieri zabezpečuje vláda poskytnutím dotácie z daní sociálnej poistovni alebo zvýšením odvodov. Ako povedal pre Hospodárske noviny dňa 3. 12. 2012, žiadna súkromná inštitúcia tento nástroj nemá. Vzhľadom na nepriaznivý vývoj verejných financií aj ekonomiky je možnosť vlastniť svoje úspory vhodnou diverzifikáciou rizika. 

Starším ľuďom sa druhý pilier neoplatil (Hospodárske noviny)

Dôchodky z oboch pilierov budú v roku 2015 rovnaké. Neskôr sa to zmení.

 „Krajšia budúcnosť“ alebo „Nemusíte zostať na krku“. Aj takto zneli heslá počas kampane na druhý pilier pred siedmimi až ôsmimi rokmi. Dnes je realita celkom iná. Starší sporitelia totiž dostanú v roku 2015 v tom lepšom prípade rovnaké dôchodky ako tí, ktorí zostali v Sociálnej poisťovni. Myslia si to ekonómovia, ale aj predstavitelia dôchodkových správcovských spoločností. „Osobne si myslím, že dôchodky z dvoj- a  jednopilierového systému sa v roku 2015 nebudú zásadne líšiť. Je to dané tým, že sporiteľ, ktorý si desať rokov sporil v druhom pilieri, bude mať nárok na dôchodok z prvého piliera vo výške 90 percent z toho, čo by dostal, keby si nesporil v druhom pilieri,“ konštatoval predseda predstavenstva Allianz Slovenská DSS Jozef Paška. S pribúdajúcimi rokmi sa to má však zmeniť.

Štát to neutiahne

Výška priemerného dôchodku v roku 2015 by podľa odhadov Sociálnej poisťovne mala byť 410 eur.

Približne toľko by teda mali priemerne dostať aj sporitelia druhého piliera. Podľa prognostika Slovenskej akadémie vied Vladimíra Baláža to však vo veľkej miere bude závisieť aj od toho, ako daný človek tých desať rokov sporil. „Ak bol niekto päť rokov od práce, tak nesporil, len tam bol.“

To, že prvé dôchodky z druhého piliera budú pomerne dosť nízke, nie je podľa viacerých ekonómov nič zvláštne. Po desiatich rokoch sporenia sa podľa nich nedá očakávať žiadna horibilná suma. Postupom času sa však rozdiel medzi dôchodkami začne meniť. Penzie z prvého piliera totiž nebudú zvyšovať tak ako doteraz. Dôvodom je aj zmena generačnej krivky. „Prírastok na trh práce sa začne znižovať. Sociálna poisťovňa to neutiahne a štátny rozpočet už vôbec,“ hovorí odborník na druhý pilier z Univerzity Mateja Bela Ján Šebo. Výška dôchodkov z prvého piliera je totiž už dnes možná len vďaka dotácii z daní. „Žiadna súkromná inštitúcia tento nástroj nemá. Vzhľadom na nepriaznivý vývoj verejných financií aj ekonomiky je možnosť vlastniť svoje úspory vhodnou diverzifikáciou rizika,“ myslí si analytik inštitútu INESS Radovan Ďurana.

Prípravy na vyplácanie

Sporitelia, ktorí pôjdu do dôchodku o dva roky, budú dostávať z druhého piliera desať percent svojho dôchodku, takzvanú rentu. Jej konkrétna výška závisí od pripravovanej takzvanej anuitnej novely, ktorá má vyriešiť systém vyplácania dôchodkov z tohto systému. Rezort práce preto zriadil pracovnú skupinu. Návrh pravidiel chce predstaviť v budúcom roku. „Je tu otázka, kto bude poskytovateľ anuity, či sa budú dôchodky vyplácať len cez komerčné poisťovne alebo aj cez Sociálnu poisťovňu. My podporujeme druhú možnosť,“ hovorí štátny tajomník ministerstva práce Jozef Burian (Smer-SD). Niektoré dôchodky podľa neho budú totiž príliš nízke, a teda nezaujímavé pre správcovské spoločnosti. Upraviť podľa Buriana plánujú aj vyplácanú výšku, a to tak, aby sporiteľ nemohol z druhého piliera vybrať všetky nasporené peniaze, ale musel tam časť nechať. Podľa neho tým chcú ľuďom zabezpečili normálny dôchodkový život. Musia sa len dohodnúť na „normálnej sume“. Prerokúvať budú aj valorizáciu dôchodku. „Tak, aby to bolo adekvátne anuite z prvého piliera,“ dodáva Burian.

Michaela Kušnírová

Hospodárske noviny, 3.12. 2012

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards