Spájanie a rušenie úradov (Hospodárske noviny)

Plytvanie je prítomné naprieč všetkými časťami verejnej správy, povedal Radovan Ďurana z INESS dňa 14.12. 2012 pre Hospodárske noviny. 

Spájanie a rušenie úradov (Hospodárske noviny)

Ušetriť sa dá aj priamo v úradoch.

Štátny tajomník ministerstva dopravy František Palko ešte pred nástupom do tejto funkcie odporúčal spájanie či rušenie podriadených organizácií ministerstiev. „Keď vezmeme len ministerstvo dopravy, môžeme v ňom menovať úrady Poštový, Telekomunikačný, Dráhový... na čo to všetko?“ pýtal sa Palko ešte v pozícii riaditeľa Inštitútu hospodárskej politiky. Priestor na úspory je aj v podriadených organizáciách.

Podľa analýzy inštitútu INESS pracujú duplicitne a s nízkou pridanou hodnotou. Možnú úsporu miezd v rozpočte odhadol na 100 miliónov eur. „Plytvanie je prítomné naprieč všetkými časťami verejnej správy,“ povedal analytik INESS Radovan Ďurana.

Goliaš odporúča aj menej nákupov, najmä v oblasti IT.

Hospodárske noviny, 14.12. 2012

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards