Oznámkovali politické strany, ktoré kandidujú do Europarlamentu (Aktuality.sk)

Portál Aktuality.sk priniesol dňa 7.5.2014 článok o známkovaní volebných programov do eurovolieb, ktorého autorom je INESS. Hodnotenie programov si môžete pozrieť tu.

Oznámkovali politické strany, ktoré kandidujú do Europarlamentu (Aktuality.sk)

INESS hodnotil programy najväčších politických strán vo voľbách do Európskeho parlamentu. Najlepšie dopadli strany SaS a NOVA. Najhoršiu známku si naopak vyslúžil SMER-SD a strana SNS.

V sobotu 24. mája čakajú Európsku úniu voľby do Európskeho parlamentu. Tieto voľby nie sú medzi občanmi členských štátov príliš populárne a ich účasť na hlasovaní neustále klesá. Na Slovensku majú však až výnimočne nízku popularitu a účasti oprávnených voličov [16,97 % (2004) resp. 19,64 % (2009)] sú zároveň najnižšou zaznamenanou účasťou
v histórii celej EÚ.

Pokúsili sme sa zhodnotiť volebné programy najväčších slovenských politických strán. Našli sme pritom zásadné rozdiely v prístupe, od komplexných prepracovaných programov až po neexistujúce programy. Napriek tomu, že sa Európska únia zrejme nachádza na dejinnej križovatke, keď sa bude rozhodovať o možnom vytvorení centralizovanejšej formy únie a presune mnohých nových kompetencií do Bruselu.

Celé hodnotenie si môžete pozrieť tu.

Martin Odkladal

Aktuality.sk, 7.5.2014

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards